Pranešimai

Rodomi įrašai nuo vasaris 21, 2009

2. Darbas - pirmasis tikras mano darbas

Studijos chemijos fakultete, pirmieji koncertėliai, brazdinimas gitara gatvėse.... Tai mano realijos nuo 96-99 m. Ekonominė situacija Lietuvoje sparčiai gerėjo. O 1999 m. susilaukėm Magdutės, tad po paieškų įsidarbinau senukų prekybos centre. Mano atlyginimas pirmą kartą siekė 800 Lt. Siaubingi pinigai :)
Darbas senukuose.... Šis prekybos magnatas tuo metu išgyveno žiauriausias kapitalizmo apraiškas - nesiskaitymą su darbuotojais, atlyginimų mažinimais dėl prekių trūkumo, vienais kito skundimais, apsaugos savivaliavimu. Nežinau kokia situacija dabar, bet tais laikais lipdamas per galvas galėjai aukštai lipti. Dirbau dažų skyriuje. Iki šiol terpentino kvapas man sukelia prisiminimus :)
Siaubingai pavargdavau. Savaitgaliais miegodavau kaip užmuštas. Ir žinoma ilgai neištvėriau - paprasčiausiai palūžau. Išėjęs iš senukų jaučiau neįtikėtiną palengvėjimą. Bet klausimas liko atviras - DARBAS.
Tuo metu baigėsi mano studijos Kaune iš bendrabučio mus išprašė, darbų nebuvo, saitų prie Kauno nebuvo…

1. Darbas - pirmasis nesėkmių ruožas

Kad ir kaip būtų sunku būtų rasti darbą, visgi reikia atminti kad ne viskas auksas , kas auksu žiba ir ne "bet koks" darbas yra geriau nei nieko. Sakau tai, nes darbovietėms, kuriose esu dirbęs, suskaičiuoti jau nebeužtenka pirštų. Tiesą sakant nesu darbų ekspertas, todėl nesiruošiu švaistytis patarimais. Papasakosiu savo patirtį, kuri manau pakankamai gerai suformavo mano požiūrį į darbo paiešką.

Taigi, pirmąjį darbą (apmokamą ) susiradau 15. Gyvenom Marijampolėje. tais laikais berods nueidinėjo iš apyvartos "vagnorkės" 100 - 150 lt atlyginimas man buvo nerealiai daug. Buvo krizė. Ir patikėkit, kur kas gilesnė nei dabar. Masiškai bankrutavo gamyklos. Visi liko be darbo. Taigi -dirbau pagalbiniu statybose. Tikriausiai visi nuo to pradeda. Buvo vasara. Prisimenu tada visi vogė. Statybos kaštai paprastai išaugdavo dvigubai , nes statybininkai viską ištampydavo po namus. Ir gėrė. Daug.

Kitą vasarą dirbau turguje už 100 Lt /mėn. Bei naktiniu sargu. Turguje pervargdavau …